Parduotuvėje su vaiku - kaip paversti tai malonia patirtimi?

718 Views

Apsipirkimas parduotuvėje su vaiku gali būti didelis iššūkis tėvams. Vaikų prašymas ką nors nupirkti, emocijų proveržiai gali stipriai apkartinti visą dieną. Parduotuvė vaikui - stipriai stimuliuojanti vieta, kurioje daug garsų, spalvų, kvapų, daug judesio ir žmonių, tai gali juos blaškyti ir kelti nerimą. Norint, kad apsipirkimas su vaikais būtų kiek įmanoma lengvesnis, reikia iš anksto jam pasiruošti:

  - Prieš eidami į parduotuvę su vaiku, pasirūpinkite, kad jis nebūtų alkanas ir pervargęs.
  - Apsipirkimui duokite pakankamai laiko, nespauskite savęs į laiko rėmus, nes jausmas, kad kažkur vėluojate kelia nerimą tiek jums, tiek jūsų vaikui.
  - Iš anksto susidarykite pirkinių sąrašą, kuris leistų jums mažiau galvoti apie tai, ką reikia nusipirkti.
  - Stenkitės su vaiku iš anksto susitarti dėl jo užduoties - pvz. priminti mamai, kad reikia nusipirkti morkų arba sekti pirkinių sąrašą. Galima jiems duoti prekių iškarpas iš parduotuvės laikraščio, tuomet vaikas turi stebėti aplinką ir rasti tą prekę, kurios iškarpą turi. Tada apsipirkimas tampa savotišku žaidimu.
  - Tam kad vaikui apsipirkimas būtų įdomesnis, galima atsižvelgti į vaiko nuomonę renkantis prekes, pvz. klausti: “kaip manai, kuri iš šių puzlių pati gražiausia/ kuris apelsinas pats saldžiausias”. Žinoma, būtų gerai, kad paklausus vaiko nuomonės jos būtų paisoma.
  - Iš anksto su vaiku susitarti, ar jis gali išsirinkti prekę parduotuvėje. Jei vaikas jau supranta pinigų sampratą (žino jų vertę, gali palyginti sumas, moka skaičiuoti), iš anksto pasakyti, iki kurios sumos jis gali prekę išsirinkti. Jei pinigų sąvokos dar nesupranta, tuomet suaugęs parodo jam kelias prekes, iš kurių jis gali pats išsirinkti. Labai svarbu tai aptarti prieš einant į parduotuvę.
  - Jei jaučiate, kad vaikui parduotuvėje smalsu ir turite tam laiko, pasistenkite kartu su juo apžiūrėti jam įdomias prekes, paaiškinti, kurias prekes galima imti, kurias tik žiūrėti, kam kai kurie daiktai yra naudojami.
  - Nebijokit vaikui pasakyti “ne”. Jei vaikas kažko labai užsigeidžia, būtų geriau kuo švelniau jam bandyti paaiškinti, kad dėl šio pirkinio nesitarėte, todėl jis gali į jį gerai įsižiūrėti ir grįžus namo įsirašyti į savo “norų sąrašą”. “Norų sąrašas” yra išpildomas atlikus gerus darbus (pvz. 3 kartus parduotuvėje nieko neprašyti nupirkti ar namuose atlikti kokį nors darbelį).
  - Jei pastebite, kad vaikas “patempia lūpą” ir ima elgtis dirgliai, pritūpkite jo akių lygyje ir pabandykite išsiaiškinti kas nutiko, kad situacija netaptų nevaldoma.
  - Nepamirškite pagirti vaiką už pagalbą parduotuveje, tuomet kitą kartą vėl turėsite puikų pagalbininką.

Jei nutinka taip, kad vaikas sunkiai suvaldo savo emocijas, griūva ant žemės ir verkia, svarbiausia - pačiam neprarasti savitvardos. Tuomet reikia pakelti vaiką arba paimti jį už rankos ir tuojau pat keliauti iš parduotuvės. Išėjus iš parduotuvės duoti laiko vaikui nusiraminti, jo nekaltinti ir nepriekaištauti, įvardinti jam kylančias emocijas:”Matau, kad tu pyksti/ tau liūdna”. Galite apkabinti vaiką ir jam rimstant pabandyti paaiškinti situaciją: “Matau, kad tu pyksti, tačiau mes buvome sutarę, kad šiandien pirkisme žaislą tavo pusbroliui, kadangi jo gimtadienis. Kai bus tavo gimtadienis, pirksime dovaną tau.”

Labai svarbu sudarius susitarimą su vaikų, jo laikytis. Net jei vaikas bando išsireikalauti ko nors, dėl ko nesate sutarę, reikia laikytis ramiai ir tvirtai ir netenkinti jo užgaidos. Taip pat, jei esate sutarę, kad vaikas galės kažką savo nuožiūra išsirinkti parduotuvėje, turite leisti jiems tą padaryti. Vaikai geriausiai mokosi iš mūsų pavyzdžio, todėl tik patys laikydamiesi savo duoto žodžio, to paties galime tikėtis ir iš savo vaikų.

Nors apsipirkimas su vaiku gali būti tikras iššūkis, pasiruošus jam iš anksto, galite sukurti įdomią ir naudingą patirtį tiek jums, tiek jūsų mažiesiems.

Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Naujos paskyros registracija

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatyti slaptažodį