Dovanų idėjos 1-2 m. vaikams

59244 Views
 

Ką reikėtų turėti omenyje renkant dovanas 1-2 m. amžiaus vaikui?

1. Maždaug nuo metukų vaikas jau pradeda vaikščioti, tampa daugiau mobilus, todėl jam smagu vaikščioti, judėti, kartu ir judinti daiktus.
2. Daiktai mažiau tiriami burna, daugiau rankomis, atliekant fizinius veiksmus, pvz. pakeliant, metant, perdedant, bandant daiktų dydį talpinant juos į skirtingas ertmes.
2. Rankų-akių koordinacija tampa geresnė ir vaikas gali jau imti įvairių formų daiktus, lyginti daiktus tarpusavyje, suvokti erdviškumą, atskirti skirtingos tekstūros, medžiagos, formos  ir dydžių daiktus, juos liečia, tyrinėja, bando sudėti vieną į kitą, dėti vieną šalia kito ar rūšiuoti.
3. Lengviau atsekamas priežasties-pasėkmės ryšys, vaikas vis greičiau supranta reikalingą atlikti veiksmų seką, tačiau jų atmintis dar nėra tokia gera, todėl jiems dar nenusibosta daryti tą patį veiksmą kelis kartus ir kiekvieną kartą atlikus paprastas užduotėles jie be galo džiaugiasi - džiaukitės kartu.
4. Dar nekalba, bet mėgsta klausyti, kaip tėvai įvardina daiktų pavadinimus, palaipsniui pradeda atkartoti garsus, žodžius.

ŽAISLAI šiai amžiaus grupei:
https://www.lapute.lt/17-zaislai#/amzius-1_m-15_m
RŪBELIAI 1-2 m. amžiaus grupei:
1 m. amžiaus: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-80
1,5 m. amžiaus: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-86
2 m. amžiaus: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-92

Keletas mūsų atrinktų TOP IDĖJŲ 1-2 m. vaikams:

1. Bokštai, bokštai ir dar kartą bokštai! Tai pats aktualiausias tokio amžiaus žaislas. O jų turime įvariaus tipo, turime neįprastus Fat Brain gamintojo bokštus, kurie neriboja vaiko vaizduotės, kūrybiškumo, reikalauja daugiau pusiausvyros suvokimo, vaizduotės.
Arba klasikiniai mediniai suveriami bokšteliai, kurie lavina smulkiąją motoriką, rankų-akių koordinaciją.
Taip pat iš asmeninės patirties labai rekomenduojame indelių bokštą su rūšiuokle, tai paprasti, bet labai ilgai vaiką dominsiantys bokštai, kuriais mažylis tikrai domėsi ilgai. Galėsite juos naudoti kambaryje, vonioje ar net paplūdimyje.
spoolz-statymo-rites-fa181-1-d61.jpgc7b19705846a48158f45a3d971133c4e.jpg

2. Kaladėlės! Griauti, ardyti, statyti ir vėl griauti! Tai dar vienas klasikinis žaislas, kuris pradeda dominti apie metukų laiko mažylius ir lydi juos ilgą laiką. O kaladėlių gali būti įvairių: klasikinės medinės, pirmosios sujungiamos: Miniland itin didelių detalių arba Plus Plus didelių detalių, kurias galėsite dėlioti ir plokščiai, kaip dėlionę, o gal visgi magnetinės kaladėlės? Visos kiek skirtingos, bet visos tikrai patiksinčios mažyliams!


3. Nesudėtingos dėlionės. Kadangi vaikai pradeda lengviau atskirti formas bei gerėja jų erdvinis suvokimas, jie paprastai mėgsta formelių dėlionės, kurios dažnai būna aktualiais paveikslėliais, pvz. gyvūnais, todėl dėliojant kartu su vaiku galima mokytis ir pirmųjų žodžių bei garsų.


O jau ūgtelėjusiam mažyliui (nuo 18 mėn.), galima pradėti bandyti siūlyti ir pirmąsias įprasto tipo dėliones. Jas galima dovanoti tiek kaip simbolines dovanėles, tiek kuriant skirtingų temų rinkinius - kaip didesnę dovaną. Be to, dėlionės padės lavinti ne tik smulkiąją motoriką, tačiau ir pirmuosius žodžius.
Taip pat norime atkreipti dėmesį ir į suveriamas dėliones, kurias mažyliai galės dėlioti tiek horizontaliai, tiek ir veriant ant pagaliukų vertikaliai.
Labas,%20a%C5%A1%20bananas.png

4. Įgundant rankytėms ir erdviniams mąstymui, mažieji atranda rūšiuokles, pirmiausiai pradeda nuo paprastų formų rūšiuoklių, vėliau pareina prie sudėtingesnių. Iš pastarųjų labai rekomenduoju Ūkio temos rūšiuoklę, kurią panaudosite net keliais būdais: galėsite rūšiuoti gyvūnėlius, naudoti gyvūnų figūrėles vaidmenų žaidimams bei kitams veikloms.

5. Stumdukai. Metukų link vaikas pradeda bandyti vaikščioti, laikosi už lovų, spintelių, tėvelių rankų, taigi tokiu periodu praktiška ir vaikui smagi dovana - stumdukas. Svarbu, kad stumdukas būtų stabilus, tvirtas ir puiku, jei ratukai būtų dengti guma.
Taip pat jau įgudę vaikščiotojai mėgsta medinius stumdukus su rankena ir besisukančiu garsus skleidžiančiu būgnu. Tokius stumdukus mažieji dažnai naudoja ne tik kaip stumduką, bet ir kaip dulkių siurblį ar žoliapjovę.6. Dar vienas iš didesnių pirkinių - supami arkliukai. Kas gi daugiau primena vaikyste, jei ne mediniai supami arkliukai? Labai rekomenduojame Little Bird Told Me arkliukus, kurie nepriekaištingos kokybės, stilingi, bet kartu išlaikantys klasikinę išvaizdą. Be to, arkliukai būna su mielu minkštu žaisliuku, kuris taps mažylio nuotykių palydovu.
9b1c20f3bdc1470094a7bd50c9bc0085.jpg33041_yhrmws7nw5wyyjmt.jpg
7. Dar viena idėja muzikavimo rinkinukai! Tai smagūs veiklos ir muzikavimo rinkinukai mažiesiems.
71qmMbQDHQL-_AC_SL1500_.jpg

8. Mergaitėms rekomenduojame pirmąsias minkštas lėlytes, kurios lavins empatiją, socialinius ir kalbos įgūdžius bei motoriką! Arba mažąsias Miniland lėlytes, kurios lengvai kvepia vanile ir turi atskirai parduodamus rūbelius.
hewqhqrdwxtftv7e2ei1_1400x1400.jpg139577216ae0c34f36a4138b0054a56e.jpg

9. Vandens žaislai. Koks gi sąrašas be Yookidoo vandens žaislų? :) Tokio amžiaus vaikai, jei ir bijojo vandens apie 9 savo gyvenimo mėnesius, vėl atranda jo teikiamus džiaugsmus, o, be to, ir veikti vandenyje jau turi daugiau ką. Šiai amžiaus grupei siūlome: fontaną su priedais, kuriuos galima naudoti atskirai kaip įprastus vandens žaislus ar dedant ant fontano ir keičiant juos išgaunamos skirtingos vandens purškimo formos, arba kranelius.
b0953fd359744dc8ab515cbb4f6de056.jpg0e6073842c2a4cc89257a1cc9280d7bf.jpg

10. Migdukas projektorius - puikus ir praktiškas pasirinkimas. Maždaug tokio amžiaus mažyliai pradeda bijoti tamsos bei atranda šviesos srautų žaismingumą.

Su meile, Laputė :)

 
Kategorija: Dovanų idėjos
Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai