Kaip prižiūrėti ir valyti žaislus?

611 Views
 

Dažnai pirkdami žaislus vaikams daugiau žiūrime jo išvaizdą, funkcionalumą, kokybę ir tik vėliau susimąstome, kaip šiuos žaislus prižiūrėti ir valyti. Žinoma, lengviausia ir paprasčiausia valyti žaislus, kurie neturi elektronikos, minkštų, medžiaginių detalių, atvirų ir sunkiai prieinamų ertmių, kuriose kauptųsi nešvarumai, silikoninius, plastikinius ir net medinius. Tačiau dažniausiai žaislų dėžėje tikrai randame ir daug kitokių žaislų, taigi šiame įraše apžvelgsiu kelias žaislų kategorijas su keliais patarimais, kaip prižiūrėti ir valyti vaikiškus žaislus.

Silikoniniai žaislai

Silikoninių žaislų priežiūra yra turbūt pati lengviausia. Silikonas - tai medžiaga, kurią galite drąsiai plauti indaplovėje, karštu vandeniu ar net sterilizuoti. Be to, silikonas nėra akytas, todėl paviršiuje nesidaugina mikrobai, dėl šios priežasties gamintojai šią medžiagą dažnai renkasi kūdikių žaislams, kurie yra dažnai dedami į burnytes.
Valymui rekomenduoju naudoti natūralius vaikams saugius valiklius, paprastą muilą su vandeniu ar vandenį su šiek tiek acto, kuris ne tik saugus, bet ir naikina bakterijas ir virusus. Po plovimo būtinai nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Plastikiniai žaislai

Plastikiniai žaislai taip pat yra kieti ir juos drąsiai galima plauti vandenyje, tačiau nerekomenduoju plauti indaplovėje ar sterilizuoti, nebent gamintojas etiketėje nurodo, kad tai daryti galima.
Valymui rekomenduoju naudoti natūralius vaikams saugius valiklius, paprastą muilą su vandeniu ar vandenį su šiek tiek acto, kuris ne tik saugus, bet ir naikina bakterijas ir virusus. Po plovimo būtinai nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Mediniai žaislai

Mediniai žaislai - taip pat kieti, juos galima plauti vandenyje, tik reikėtų nepamiršti, kad negalima laikyti per ilgai vandenyje bei išplovus, reikia leisti gerai išdžiūti. Medinių žaislų taip pat nerekomenduoju plauti indaplovėje.
Valymui rekomenduoju naudoti natūralius vaikams saugius valiklius arba paprastą muilą su vandeniu, po plovimo būtinai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Vandenį su šiek tiek acto galite taip pat naudoti valymui, tačiau mediniams žaislams tai darykite labai saikingai, nes ilgainiui gali pakenkti medienos paviršiui.

Minkšti, medžiaginiai žaislai

Minkštus žaislus paprastai norime išvalyti dėl dviejų dalykų: purvo ir dulkių. Norėdami išvalyti dėmes, tai galime daryti arba lokaliai, t.y. tiesiog drėgnu šiek tiek muiluotu vandeniu ir šluoste, arba plaunant visą žaislą. Minkštus žaislus paprastai galima plauti skalbyklėje, nebent gamintojas nurodo kitaip. Prieš tai nuimkite visus nuimamus priedus: kaspinėlius, rūbelius ir t.t. Norėdami išlaikyti žaislo struktūrą įdėkite į skalbinių maišelį ar pagalvės užvalkalą. Plaukite su nedideliu kuo natūralesnio skalbiklio kiekiu, švelniu režimu. Po skalbimo gerai išdžiovinkite.
Dulkes iš minkštų žaislų galite tiesiog kas kelias savaites išsiurbti. O dulkių erkutes galite pašalinti arba žemoje temperatūroje, pvz. palaikydami šaldymo kameroje, arba valandai įdėdami į džiovyklę.

Vonios žaislai

Vonios žaislus galite plauti priklausomai nuo medžiagos, dažnai tai būna arba silikoniniai, arba plastikiniai žaislai (anksčiau aprašyta priežiūra). Didžiausias skirtumas - sunkiai prieinamos žaislų ertmės, pro kurias žaisliukai dažnai prisipildo vandens ir tuomet išpurškia jį lauk. Tokioms ertmėms naudokite stipresnės koncentracijos vandenį su actu (250 ml vandens ir 2 šauktai acto, galite įlašinti ir 5-10 lašų arbatmedžio), palaikykite šiame vandenyje apie pusvalandį, tuomet prisiurbkite šio vandens į žaislo vidų, gerai pateliuškuokite ir tuomet išpurkškite jį lauk. Galite kartoti kelis kartus.
Taip pat labai svarbu po kiekvienų maudynių gerai išdžiovinti visus vonios žaisliukus.

Žaislai su elementais

Šiandien rinkote tikrai labai daug žaislų su elementais, galima ginčytis dėl tokių žaislų vertės ir ekologijos, tačiau nepaisant to turbūt kiekvienuose namuose rasime vieną kitą žaislą su elementais. Šių žaislų, žinoma, negalima merkti į vandenį, todėl vienintelis būdas - valyti drėgna šluoste. Tiesiog suvilgykite šluostę ir išvalykite norimą vietą, leiskite išdžiūti.

Lėlės

Dažnai nusidėvi ir netvarkingai atrodo lėlių plaukai. Juos galite išplauti nedideliu kiekiu šampūno ar vaikų muilo. Suriškite plaukus ir palaikykite išteptus kondicionieriumi, išskalaukite, išdžiovinkite ir iššukuokite.
Kietąją lėlių dalį galite valyti paruoštu vandens ir alkoholio skysčiu (santykiu 1:1). Išpurkškite ir nuvalykite šluoste. Jei yra dėmių ir jos nenusivalo paruoštu skysčiu, tuomet galite paimti vatos gabalėlį, suvilgyti jį nagų lako valikliu ir patrinti dėmę. Tik atsargiai nelieskite lėlių dažytų elementų: lūpų, akių ir t.t.

Kiti patarimai

- valymo dažnumas priklauso nuo naudojimo, nešvarumo ir kt. aplinkybių, bet esant galimybei, dažnai naudojamus žaislus rekomenduojama valyti kas porą savaičių;
- skalbimo mašinoje neplaukite nieko kas turi muzikinę dėžutę (pvz. patraukiami už virvutės migdukai), bei ką labai vertinate ir yra sena;
- jei žaislas turi gerai išsaugotą etiketę - skalbkite pagal etiketėje nurodytas rekomendacijas;
- po kiekvieno valymo atidžiai apžiūrėkite žaislą ir įsitikinkite, kad jo struktūra nepažeista ir yra saugus vaikui;
- prieš duodami vaikui žaislą įsitikinkite, kad žaislas tikrai sausas (bet kokia drėgmė gali sąlygoti pelėsį).

Smagių žaidimų! :)

 
Kategorija: Patarimai

Naujausi įrašai