Dovanų idėjos 6-12 mėn. vaikams

18584 Views
 

Ką reikėtų turėti omenyje renkant dovanas 6-12 mėn. amžiaus vaikui?

1. Šio amžiaus vaikai jau tvirčiau suima savo rankyte, rankų koordinacija gerėja, todėl pradeda dominti žaislai, kuriuos galima ne tik paimti ir pabarškinti, bet ir padėlioti, perdėti į kitą rankytę ar ištraukti/įdėti.
2. Mažyliai pradeda atsekinėti priežasties - pasėkmės ryšį, t.y. koks bus rezultatas, jei patapšnosiu, paspausiu, pajudinsiu, numesiu ir pan.
3. Šio amžiaus vaikai tikrai dar bandys viską savo burnyte, todėl turėkite omenyje rinkdamiesi žaislą, kad jis būtų kokybiškas ir pakankamai atsparus drėgmei.
4. Palaipsniui vaikas pradės atskirinėti dydį/formą, pradės dėlioti/rūšiuoti.
5. Dažnai iki metukų vaikai bokštų ir pilių patys dar nestato, dažniau jas griauna, tačiau tai vienas iš mokymosi etapų, statykite griaukite ir vėl statykite. Jie tikrai akylai stebės Jus tai darant ir mokysis.
6. Šiame amžiaus etape vaikas atsisėda, pradeda ropoti ir vaikščioti, taigi ir žaislai pradeda dominti tie, kuriuos galima paridenti, pastumti, patraukti, kurie rodo tam tikrą judesį ir skatina judėti kartu.

ŽAISLUS šiai amžiaus grupei rasite čia:
https://www.lapute.lt/17-zaislai#/amzius-05_m_6_men-08_m_10_men-075_m_9_men-1_m
RŪBELIAI 6-12 mėn. amžiaus grupei:
6-9 mėn.: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-68
9-12 mėn.: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-74


Keletas mūsų atrinktų TOP IDĖJŲ 6-12 mėn. kūdikiams:

1. Mažylių miegelį saugos ir budės projektoriai, kurie kambarį užpildys raminančiais garsais ir vaizdais.
ruby_9.jpgimage.png

2. Yookidoo kamuoliukų bokštas - dar vienas smagus Yookidoo žaislas, kuris turi kelias funkcijas. Pirmiausiai jį galima statyti kaip bokštą, kurio kiekviena detalė turi besisukantį sraigtą, kurie tarpusavį sukasi. Kiekviena detalė turi lapus, kurie sujuda, kai per pastatytą bokštelį vaikas meta kamuoliukus, kamuoliukams krentant groja muzikėlė. Taigi vaikas lavina smulkiąją motoriką, koordinaciją, priežasties-pasėkmės ryšį, vaizduotę bei kūrybiškumą. Taip pat detales galima sudėti viena šalia kitos horizontaliai ir leisti vaikui pagal spalvas sudėti kamuoliukus į atitinkamas detales.

3. Bokšteliai - apskritai vienas pagrindinių žaislų, kurį vienokia ar kitokia forma turi turbūt kiekvienas vaikas. Dar vieni mano mylimi bokštai mažiesiems Fat Brain bokšteliai. Jie smagūs dėl savo kitoniškumo ir įvairiapusiškumo - vienus galima lipinti prie lygaus paviršiaus, kitus ridenti, apversti, sukti ir t.t. Tai bokštai, kurie lavins koordinaciją, motoriką, vaizduotę, leis mažyliams spręsti pirmąsias problemas, tokiu būdu kartu lavinant ir loginį mąstymą, pusiausvyros suvokimą ir t.t. Bokštai yra malonių, minkštų, visiškai saugių medžiagų, todėl nebaisu, kad kažkas ant kažko nukris ar krimstelės :) Be to, jie sunkiai išaugami, be tikslaus amžiaus cenzo, turi daugybę galimybių, todėl augdamas vaikas juos atranda vis iš naujo!
Ypatingai rekomenduojame Suction Kupz prie lygių paviršių prilimpančius puodelius, kuriuos galėsite panaudoti tiek kambaryje, tiek vonioje. Šie puodeliai ne tik smagūs, bet ir ilgai bus naudojami, tikrai patiks ir vyresniems vaikams.
 suction-kupz-limpantys-puodeliai-fa183-1-816.jpgsuction-kupz-limpantys-puodeliai-fa183-1-16b.jpg

Taip pat labai rekomenduoju atkreipti dėmesį į Dimpl Stack. Tai tarsi klasikinis puodelių bokštas, tačiau kiekviena detalė turi silikoninį viršų su skirtingomis tekstūromis. Taigi tai puiki veikla ir sensorikai! Mažiesiems galite duoti po vieną indelį, jį išnagrinėti, išliesti, leisti spaudyti viršutinę dalį, vėliau galite statyti bokštus ir leisti mažyliui juos griauti ir galiausiai leisti mažyliui statyti pačiam.
sensorinis-zaislas-dimpl-stack-fa293-6a8.jpgsensorinis-zaislas-dimpl-stack-fa293-c46.jpg

Ir dar vienas mažiesiems tiksiantis bokštas - Tobbles Neo. Tai kiaušinukai, kurie galėsite sukti, ridenti ir statyti įvairiais būdais!


4. Dar vienas smagus Fat Brains žaislas - atradimų kūbas. Tai tarsi rūšiavimo kūbas, tačiau visos detalės yra pritvirtintos ir silikoninės, todėl šį kūbą patogu imti ir į keliones, pasivaikščiojimus. Mažylis galės tyrinėti, nagrinėti ar pakramtyti detales bei po truputį bandyti rūšiuoti ir atrasti tinkamas erdves.
jhjkjk.jpgoombee-atradimu-kubas.jpg

5. Kita rūšiuoklė su sensorinėmis detalėmis yra InnyBin, kuria mažylis domėsis tikrai ilgesni laiką:
formu-pazinimo-ir-rusiavimo-zaidimas-maziesiems-innybin-fa251-1-c20.jpg4bc78656-0355-45cb-9fcf-87eee1c888ae-2c69acb66a9b5697875ff3e68f8cbe83.jpeg

6. Taip pat neįprasti ir vaikus sudominantys yra suktukai. Jie pakankamai minkšti, silikoniniai, itin gerai sukasi, taigi mažylis juos galės sukti, lipinti, atlipinti, kramtyti. Tikrai puikiai pasiteisins tiek kelionėje, tiek namuose ar maudynių metu!
201694192.jpegsuktukai-viesulas-fa210-1-33d.jpg

7. Minkštos knygutės smagios dėl savo patvarumo, skirtingų detalių, kurios sudomins mažylius ir užims jų mažus pirštukus bei žadins smalsumą. Rekomenduojame minkštas pirmąsias Lilliputiens knygutes. Šios knygutės augs su vaiku: pirmiausiai bus veiklos knygutės, vėliau galėsite sekti pasaką prieš miega su mielu meškučiu ant piršto, o vėliau mažylis galės žaisti pats vaidmenų žaidimus.

8. Na, o jei norisi praktiškos dovanos, rekomenduojame OXO tot įrankius, lėkštutes, seilinukus, gertuvėles ir t.t. Tai puiki ir praktiška dovana, kurią mažylis naudos kasdien ir ilgai. OXO tot visi gaminiai yra aukštos kokybės, pritaikyti mažoms rankytėms ir dar netiksliems mažylių judesiams.
O jei norisi kažko žaismingesnio arba įrankius ir lėkštutes mažylis jau turi - labai rekomenduojame Ubbi užkandžių indelius, jie ne tik praktiški, bet vaikas juos pamils kaip linguojančius žaisliukus.

9. Na ir, žinoma, vonios žaislai! Čia vienareikšmiškai laimi Yookidoo ženklo žaisliukai, apie kuriuos daug nereikia nė kalbėti, nes, kaip mūsų klientai sako "jie visi tobuli", bet kadangi reikia išskirti vieną, iki metukų rekomenduočiau linksmuosius kranelius, tai puikus žaislas mažyliams kurie jau sėdi. Kranelius taip pat galėsite naudoti ir kaip bėgančio vandens kriaukles plovimo žaidimams.
 

Su meile, Laputė :)

 
Kategorija: Dovanų idėjos
Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai